úterý 14. dubna 2015

Biková sezona začala

Konečně nám čas i počasí přálo a mohli jsme vyzkoušet kola. Pro obě dvě holčičky to byla premiéra, Bája se učila ovládat i zkoušet přehazovat táci na novém narozeninovém kole. A Aninka přesedlala už na větší 20' kolo s přehazovačkou, tudíž si musela natrénovat přehazovat a hlavně brzdit, protože zde už brzda na zpětný chod nefunguje.....  Letos poprvé už na výletech nebude jezdit na vodící tyči, ale docela sama, na svůj samopohon. 
Trasy pečlivě vybíráme a na pro nás vhodné cyklostezky se dopravujeme na kolech čtyřech, protože s dětmi po silnici  rozhodně nejezdíme. Stačí mi být účastníkem silničního provozu jako řidič, to co kolem sebe člověk denně zažívá je občas neuvěřitelné a být cyklistou při provozu je dost velký hazard.
Jedním z předběžných plánů je polabská cyklostezka, ta je víceméně pořád z kopce a pro tu naši nejmenší naprosto ideální :) 
A co Vy? Už máte kola odzimovaná?

 

 
 
 
 

2 komentáře:

  1. Odzimováno máme, ale ještě jsme nevyjeli :-) No každopádně u nás ty rovinky moc nehrozí a ještě nás čeká úkol nelehký, Vítka dostat na šlapací kolo potažmo na tyčku. Ale máme v plánu Národní park Podýjí kolmo, tak tam by to snad už mohlo klapnout. Tak ať se vám dobře šlape!

    OdpovědětVymazat
  2. Díky! I Vám!
    U nás ty rovinky nejsou vůbec, Vysočiná, Vysočináááá, jen vyjet z Třebíče znamená stále do kopce... V těchto momentech si vždy přeju bydlet u Kolína nebo na jižní Moravě.... A taky Holandsko by se mi líbilo :) Ale tak aspon budeme mít svaly a krapet natrénováno. At se zadaří přesedlat na vodící tyč, Aninku to na ní dost bavilo, hlavně Standovi brzdit cestou do kopce ......

    OdpovědětVymazat